Ninja Mama - wpieramy karmienie piersią

Aplikacja mobilna dla rodziców

Misja

Nazwa aplikacji mobilnej to nawiązanie do ninja - wojownika, uważnego obserwatora, ćwiczącego ciało i umysł. Ninja swoje umiejętności zdobywa przez obserwację, wytrwałość i ćwiczenia. Tak samo jest z karmieniem piersią, sztuką wymagającą czasu i cierpliwości.

Idea

Naszą misją jest wsparcie ninja, czyli rodziców na początku drogi macierzyńskiej i tacierzyńskiej przez dostarczenie innowacyjnego narzędzia wpierającego karmienie piersią. Aplikacja mobilna pomaga w obserwacji stabilizacji laktacji przez wyciąganie wniosków.

Cel

Stworzenie unikalnej aplikacji mobilnej dla rodziców wpierającej karmienie piersią. Pomoc w rozwinięciu umiejętności ninja dla całej rodziny.

Nasza droga prowadząca do stowarzyszenia aplikacji mobilnej dla rodziców.

Współczesna mama zamierza się z wieloma wyzwaniami. Bardzo często otoczenie oczekuje się od młodych mam aktywnej obecności w wielu sferach życia. Mama powinna pracować, realizować swoje pasje i zainteresowania, dbać o siebie. Oprócz tego przykłada kobieta poświęca uwagę dziecku lub dzieciom.

Często miłość do dziecka i poświęcenie jest mierzone przez karmienie piersią. Karmienie naturalne jest sztuką, która młoda mam może się nauczyć, jednak bardzo często brakuje wystarczającego wsparcia. W rezultacie kobieta doświadcza bolesnych początków macierzyństwa wynikających z braku wiedzy i wsparcia z zakresu karmienia piersią.

Z jednej strony przyszłe mamy słyszą o wyższości karmienia piersią nad pozostałymi sposobami, z drugie nie mają wystarczających źródeł wiedzy. Brak bezpłatnej edukacji laktacyjnej, niepełne wsparcie ze strony służby zdrowia powoduje, że młode mamy czują się zagubione i niepewnie na początku swojego macierzyństwa. Masz do tego prawo i nie jest to twoja wina.

Jako młoda mama doświadczyłam trudnych początku związanych z karmieniem niemowlęcia. Jesteśmy młodymi rodzicami rocznej Ani, którzy na podstawie swoich doświadczeń chcą stworzyć aplikację wspierającą karmienie piersią każdej małej pociechy. Wierzymy, że odpowiednie przygotowanie, wsparcie i pomoc rodzicom ułatwi naukę karmienia naturalnego.

Młode mamy jeszcze w trakcie ciąży z mediów mogą dowiedzieć się o zaletach karmienia piersią. Słyszą o unikalnym składzie mleka oraz zbawiennych skutkach na system odporności dziecka. Docierają informacje o korzystnym wpływie na przejście okresu połogu i powrotu do formy sprzed ciąży. Wszystkie te informacje są prawdziwe, jednak są one niewystarczające do rozpoczęcia przygody z karmieniem naturalnym.

Aplikacja mobilna jest narzędziem, które sama chciałabym otrzymać na początku swojej przygody z karmieniem naturalnym. Ma pomóc przejść przez trudne początki oraz pomóc w okresie stabilizacji laktacji.

Pomóż w tworzeniu wyjątkowej aplikacji mobilnej

Dołącz do grona mam testujących aplikację mobilną.

Chcesz dowiedzieć sie o naszym podejściu do żywienia niemowląt? Przeczytaj wpisy na blogu.

Blog to strefa, gdzie dzielimy się przemyśleniami odnośnie tematów związanych z opieką okołoporodową, wsparciem laktacyjnym, karmieniem niemowląt.  Stworzyliśmy to miejsce z myślą o przyszłych, jak i obecnych mamach szukających odpowiedzi na wiele pytania związanych z pierwszymi tygodniami macierzyństwa.